a
Pzt - Cuma: 9:00 - 17:00
+90 312 441 45 10
Geçmişin birikimi, Geleceğin rehberi ' BİLİM '

Dr.Hasan Şenol

Bilim Sağlık Grubu Kurucu Başkanı Dr. Hasan Şenol, 1961 yılında Isparta’da dünyaya geldi. Çocukluk çağını ve eğitim hayatını yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle çalışarak verdiği sosyal ve ekonomik mücadeleyle geçirdi. Ortaokul ve lise eğitimin hayatını yatılı olarak okuduğu Eskişehir Maarif Kolejinden mezun olarak tamamladı. 

Sosyal-kültürel donanımı ve liderlik özellikleri nedeniyle arkadaşları tarafından kendisine “Dede” lakabı takılan Dr. Hasan Şenol, bilgiye ve bilime olan tutkusu ile Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarı ile bitirdi. Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra ihtisasını Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalında yaparak “Uzman Doktor” ünvanını alan Dr. Hasan Şenol, Süleyman Demirel Üniversitesinde bir yıl öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etti. 

Hayatına sığdırdığı;  ‘’Tıbbi Fizik-Atom Fiziği’’, ‘’Üretim İlişkilerinin İnsan ve Toplum Üzerindeki Ekonomik, Kültürel ve Psikolojik Etkileri’’, ‘’Teoloji ve Parapsikoloji’’, “İslamiyet Öncesi Türk Tarihi ve Türk Kültürü’’ konuları üzerine önemli araştırma ve incelemeler yapan Dr. Hasan Şenol, ileride Bilim Sağlık Hizmetleri Grubu’na dönüşecek olan uzun bir maceranın ilk adımını 1992 yılında kurduğu şirketi ile atarak Akdeniz Bölgesi’nin ilk radyoloji kliniğini açtı. 

2004 yılına kadar  özel tıbbi görüntüleme merkezi yatırımlarına devam eden Bilim Özel Sağlık Hizmetleri, 2004 yılında T.C. Sağlık Bakanlığının “Hizmet Alımı” programını hayata geçirmesi  ile birlikte ‘’Kamu-Özel Ortaklığı’’ programına öncülük edecek ilk özel sağlık hizmeti yatırımlarından birine imza attı. Amerika, İngiltere, Almanya ve İtalya gibi ülkelerde çeşitli eğitim ve tıbbi seminerler ile “yaşam boyu eğitimi hayat felsefesi olarak benimseyen kütüphanesinde pozitif bilimler ve beşerî bilimler üzerine sayısız kitap barındıran ve bu konuda makaleler yazan Dr. Hasan Şenol, 2017 yılı itibariyle radyolojik görüntüleme hizmeleri yatırımlarına ek olarak Bilim Sağlık Hizmetleri Grubu’nun ilk radyoterapi yatırımını da hayata geçirdi. 

Dr. Hasan Şenol, kanser ile mücadelede Bilim Sağlık Hizmetleri Grubu olarak varlığını güçlendirmeye hem teşhis, hem de tedavi alanında yatırımlarına devam etme kararı aldı. Bilim Sağlık Hizmetleri Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olarak, yurt içindeki yatırımlarıyla sağlık alanındaki pazar payını büyüten Dr. Hasan Şenol, Hestourex Sağlık Fuarları, Bosna Sağlık Fuarı, Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) Sağlık ve Finans Zirvesi vb. gibi etkinliklere katılımlar sağlayarak yurt dışı yatırım çalışmalarını başlattı. Evli ve iki çocuk babası olan, Fenerbahçe Kongre Üyeliği bulunan Dr. Hasan Şenol yakalandığı talihsiz hastalık sonucunda 2020 yılının Kasım ayında hayatını kaybetti. Hayatını adadığı Bilim Sağlık Hizmetleri Grubu’nun  çalışanları, ailesi ve sevenleri tarafından doğduğu yer olan Isparta’da son yolculuğuna uğurlanan Dr. Hasan Şenol, sayısız öğretileriyle hayatına dokunduğu insanlar ve kendisinin kattığı değerler ile kurucusu olduğu Bilim Sağlık Hizmetleri Grubu ile kalbimizde yaşamaya devam ediyor.